SLOVESNOST NA PREDMEJI

V nedeljo, 26. junija 2016 je na Predmeji v sodelovanju z Občino Ajdovščina, KS Predmeja, ZB Ajdovščina – Vipava, Društvom TIGR Primorske, OZVVS Ajdovščina – Vipava, Društvom vojnih invalidov Severne Primorske in našim Društvom veteranov SEVER Severne Primorske potekalo tradicionalno praznovanje Dan državnosti in poklon spominu na padle v NOB ob grobnici 367 padlim borcem IX. Korpusa. Sledila sta polaganje venca in poklon padlim z enominutnim molkom. Navzočim je spregovoril Angel VIDMAR, predsednik veteranov Društva SEVER Severne Primorske. Programu spominske slovesnosti sta sledila; častna straža garde slovenske vojske, Moški pevski zbor Vinograd iz Vrtovina, Pevski zbor Podeželskih žena Predmeja, Učenci OŠ Otlica ŠPZ in recitacije. Program je vodila in povezovala Izidora črnigoj. Program se je nadaljeval pod šotorom v Tihi dolini. Pozdravni nagovor sta imela; Neva Dostičič – predsednica KS Predmeja, Tadej Beočanin – župan Občine Ajdovščina, Slavnostni govornik pa je bil Božo Novak. Kulturnemu programu, ki ga je vodila in povezovala Tina Velikonja je sledil; Kvintet trobil Orkestra slovenske vojske, Moški pevski zbor Vinograd iz Vrtovina, Tamburaši iz Vipave Slovesnosti poleg številnih praporščakov veteranskih in domoljubnih organizacij so se udeležili tudi naši člani Društva veteranov SEVER Severne primorske s praporščakom in praporom. Tekst :Vid Šibelja Foto: Vid Šibelja in Nevenka Vidmar