SLOVESNOST NA ROBIčU

V Nedeljo 26.06. ob 10.00 uri smo se območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje, Društvo veteranov »Sever« Severno Primorske, pododbor Tolmin, Kobarid in občina Kobarid na mednarodnem mejnem prehodu Robič, spomnili 25. letnice zavzetja Mednarodnega mejnega prehoda Robič. Dne 28.06.1991 okrog 13 ure, ko se je enota graničarjev / JA /, z cca 40 vojaki s komandirjem voda predala silam TO, in milice. Takrat je MMP Robič s spretno izpeljano blokado sil JA in uspešnimi pogajanji brez strela in žrtev na eni ali drugi strani, prešel v roke silam TO in milice, kot prvi mednarodni mejni prehod v Sloveniji. Zbrane je pozdravil župan občine Kobarid Kavčič Robert, Krajšo slovesnost je povezovala Nataša Hvala Ivančič , predstavnika obeh veteranskih organizacij Metod Ciril Leban, Drago Skrt in župan občine Kobarid Robert Kavčič so položili venec ob spominskem obeležju. Slavnostni govornik takratni predsednik IS občine Tolmin, je obudil spomin na takratne dogodke, na pogumna dejanja skupin in posameznikov, odločnost, enotnost in predanost vseh, ter opomnil na izzive sedanjosti in prihodnosti v kateri bi nam te vrednote prišle zelo prav. Sledilo je prijetno druženje. Tekst in foto: Drago Skrt