SLOVESNOST NA SABOTINU

Dne 25.6.2018 je bilo na Sabotinu slovesnost počastitev dneva državnosti in tradicionalnega dviga zastave . Soorganizator letošnje slovesnosti je bilo tudi naše društvo . Ob dvigu zastave je zbrane pozdravil podpredsednik OZVVS"Veteran" Nova Gorica Lucijan Saksida. Zaradi slabega vremena je bila maša za domovino v koči na Sabotinu.

Ob 11.00 uri je bila osrednja slovesnost pri koči na Sabotinu. Prisotne je nagovoril podžupan MONG Marko Tribušon. Prav tako je prisotne nagovorila veleposlanica republike Madžarske v Sloveniji.

Častni gost in slavnostni govornik je bil Alojz Kovšca predsednik državnega sveta Republike Slovenije. Kulturni program so oblikovali: Tenorist Vladimir Čadež, harmonikar Dejan Vidovič, kantavtor Tilen Šviligoj in trio Veteran.

 

Tekst in foto: D. Stjepan