SLOVESNOST NA ŠENTVIŠKI GORI

V soboto, 02. julija 2022, so člani OZVVS Gornje Posočje, v sodelovanju z občino Tolmin in KS Šentviška Gora, v vasi Šentviška Gora organizirali slovesnost ob Dnevu državnosti in odkritju obeležja iz osamosvojitvene vojne.

Po postroju praporščakov je bila ob himni na drog dvignjena slovenska zastava. Prisotne je pozdravila podžupanja v funkciji županje Maša KLAVORA. Slavnostni govor je imel Roman MEDVED, ki je bil leta 1991 častnik območnega štaba TO za Posočje. Opisal je okoliščine pogajanj in predaje skladišča. Posebej je poudaril pomen, da je bilo skladišče zasedeno brez žrtev, oz. brez izstreljenega  strela. Premeščeno obeležje (prej se je nahajalo na varovanem območju skladišča) sta odkrila pripadnika TO, ki sta vodila pogajanja ob predaji skladišča. Slovesnost je vodila Jana KOFOL, kulturni program pa so izvedli pevci MPZ Ivan LAHARNAR iz Šentviške Gore in otroci iz OŠ Šentviška Gora.

Tekst: D. Komar

Foto: E. GERBEC