SLOVESNOST NA SVETEM OTU

Na predvečer praznika dneva državnosti 24.6.2018 je bila na Sv. Otu nad Šempetrom pri Gorici tradicionalna slovesnost  v počastitev praznika. Vsakoletno slovesnost organizira Občina Šempeter-Vrtojba  in OZVVS Veteran Nova Gorica sekcija Šempeter-Vrtojba. Na vzpetini nad Šempetrom  so postavljeni pomniki v spomin na padle  v prvi svetovni vojni, na padle v drugi svetovni vojni in na griško fronto, ter v spomin na dogodke in osamosvojitvene vojne.

Navzoče na slovesnosti je pozdravil župan Občine Šempeter-Vrtojba mag. Milan Turk. Slavnostni  govor je prispeval Angel Vidmar,  podpredsednik Zveze društev SEVER in predsednik društva veteranov Sever Severne Primorske. Kulturni program so oblikovali;  Župnijski mešani pevski zbor Šempeter, Julija Polanc  in Dušan Bremec ter Goriški pihalni orkester.

Slovesnosti so se udeležili tudi člani našega društva s praporom in praporščakom Srečkom Lindičem.

 

Foto: N. Vidmar