SLOVESNOST OB 75. LETNICI USTANOVITVE GREGORČIČEVE BRIGADE

Dne 05.05.2018 smo se udeležili slovesnosti, ki jo je organizirala ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid in Tolmin, ob spominski plošči v Kneških Ravnah, ob 75. letnici ustanovitve Gregorčičeve brigade.

Po postroju praporščakov je prisotne pozdravil župan občine Tolmin Uroš BREŽAN, ki je poudaril pomen spomina na pretekle dogodke. Predsednik ZB Rok URŠIČ je opisal potek vojne v baški grapi in ustanovitev Gregorčičeve brigade. Slavnostni govornik, predsednik pokrajinskega sveta ZB NOB Rino VELIKONJA, je postavil ustanovitev postavil ustanovitev Gregorčičeve brigade v zgodovino. Na koncu je spregovoril še Branko VELIŠČEK , ki poudaril pomen, da spominjamo dogodkov in jih praznujemo, kljub nekaterim nasprotovanjem. Pevke ŽPZ Sožitje pa so slovesnost popestrile s petjem.

Tekst D. Komar Foto: E. Gerbec