SLOVESNOST OB DNEVU DRŽAVNOSTI V IDRIJI

V petek 24. junija 2022 so člani  Društva veteranov Sever Severne Primorske sodelovali pri slovesnosti  ob praznovanju Dneva državnosti v  parku osamosvojitve pred Osnovno šolo  Idrija in slovesnem dvigu slovenske zastave v čast Dneva državnosti.

Dvig zastave so pospremili  praporščaki  Združenja Sever in Veteranov Slovenije, na povabilo OŠ Idrija  se je dviga zastave udeležil tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Navzoči so bili še številni veterani, občani in učenci osnovne šole. V nagovorih so župan občine Idrija Tomaž Vencelj,  predsednik OZVVS Idrija-Cerkno Jurij Kavčič . Slavnostni govornik predsednik našega društva Angel Vidmar je poudarili pomembnost dneva državnosti in ohranjanje spomina na osamosvojitvene dneve države Slovenije.

 Tekst: Bruno Ipavec

Foto : Bogdan Jovo Kovačič, Bruno Ipavec