SLOVESNOST OB DNEVU DRŽAVNOSTI V TOLMINU

V četrtek, 23. junija 2022, smo v so organizaciji z občino Tolmin, OZVVS Gornje Posočje in Komornim zorom Musica Viva v Tolminu, na Trgu 1. maja, organizirali slovesnost ob prazniku Dnevu državnosti. Ker je zaradi odstopa od pogodbe občin Kobarid in Bovec, odpadla medobčinska slovesnost smo vsi navedeni deležniki sklenili, da priredimo slovesnost na občinskem nivoju.

Po odpeti himni je prisotne pozdravila podžupanja v funkciji županje Maša KLAVORA. Na kratko je opisala kako je doživela osamosvojitvene čase in izrazila pomen spomina na zgodovino. V imenu veteranov je prisotne nagovoril, začasa osamosvojitvene vojne za Slovenijo, komandant 63. območnega štaba TO Vito BERGINC. Na kratko je opisal dogajanje v času osamosvojitve in pomen sodelovanja pripadnikov TO in millice v času osamosvajanja. S  pesmijo so slovesnost obogatili pevke in pevci komornega zbora Musica Viva pod vodstvom zborovodkinje Erike BIZJAK s programom pesmi imenovanem »Vse najboljše, Slovenija!« Dogodka so se udeležili tudi župan občine Kobarid Marko MATAJURC in predsednik našega društva Angel VIDMAR s soprogo.

Tekst: D.Komar

Fotografije E. GERBEC