Slovesnost ob Dnevu državnosti v Tolminu

V petek, 21. junija 2024 ob 20.30 uri, je bila v dvorani Glasbene šole Tolmin osrednja občinska slovesnost ob dnevu državnosti z naslovom »Vse najboljše Slovenija« katere soorganizator je tudi naše društvo.

 V uvodu je prisotne nagovoril podžupan občine Tolmin Oton BRATUŽ. Poudaril je enotnost Slovencev ob plebiscitu o samostojnosti Slovenije leta 1990 in razdeljenost politike in s tem tudi ljudstva sedaj. V imenu veteranov je prisotne nagovoril predsednik OZVVS Gornje Posočje Iztok URŠIČ.

 V nadaljevanju so nastopile pevke in pevci Komornega zbora Musica Viva, vokalna skupina Snežet in pevka Ana GABERŠČEK TACOL in Miklavž TACOL, ki so interpretirali slovenske pesmi iz raznih obdobij. Glasbo so povezovali občani, ki so predstavili narečno govorico iz Tolminske in drugih regij v Sloveniji.

 

- fotografije E. GERBEC

- tekst   Dušan KOMAR