SLOVESNOST OB DNEVU MIRU NA CERJU

Dne 25. 9. 2021 ob 11. uri je bila pri Pomniku  braniteljev slovenske zemlje na  Cerju  tradicionalna prireditev " Vseslovensko zborovanje za mir CERJE 2021".  Prireditve so se udeležili številni vabljeni gostje, veterani, občani in člani  našega društva. 

Prireditev se je pričela s prihodom praporščakov Združenja veteranskih organizacij KoDVOS na prireditveni prostor in z uvodnimi pozdravnimi besedami župana občine Miren-Kostanjevica. Slavnostni govornik je bil Tone Partljič - pisatelj, ki je v govoru poudaril pomen in vlogo primorskega ljudstva ter prizadevanja za mir v svetu. V kulturnem delu programa so nastopili Trio Le Dive , Kvintet orkestra slovenske policije, dijaki Gimnazije Nova Gorica   in Klub mladih Društva TIGR Primorske. Slovesnost je potekala ob upoštevanju ukrepov za preprečevanje širjenja bolezni Covid-19

 

Tekst in foto : Bruno Ipavec