SLOVESNOST OB DNEVU SUVERENOSTI

V sredo, 19. oktobra 2016 je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini v organizaciji našega društva, potekala tradicionalna spominska slovesnost - praznovanje ob državnem prazniku dnevu suverenosti in ob 25 letnici umika JA iz Republike Slovenije in obletnici umika JA s Severne Primorske, ki je bil prav na ta dan pred 25 leti. 

Navzoče je na svečani slovesnosti pozdravil Tadej BEOčANIN – Župan Občine Ajdovščina. Slavnostna govornika pa sta bila, general major Ladislav LIPIč – predsednik ZVVS in dr. Tomo čAS – predsednik Združenja SEVER, ki sta orisala takratne dogodke in dala poudarek na trenutne razmere doma in v svetu. Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Tina Velikonja so oblikovali, Orkester slovenske policije, Pevska skupina Šumljak in Pevska skupina ZARJA. Sledil je ogled kratkega filma iz obdobja osamosvojitvene vojne leta 1991, ki ga je povezal od različnih avtorjev iz arhiva Društva veteranov SEVER Severne Primorske Vid Šibelja. Poleg uglednih gostov so se slovesnosti udeležili številni veterani osamosvojitvene vojne ZVVS in veterani Društva SEVER Severne Primorske s praporščaki in prapori. Tekst in foto Vid Šibelja