SLOVESNOST OB DNEVU UPORA PROTI OKUPATORJU V TOLMINU

Na predvečer državnega praznika »Dneva upora proti okupatorju« je bila  26. aprila 2022 v dvorani glasbene šole v Tolminu slovesnost. Po odpeti slovenski himni, je prisotne nagovoril župan občine Tolmin Uroš BREŽAN.

Poudaril je pomen spomina na nepotvorjeno zgodovino. Izpostavil je tudi pomen sodelovanja veteranskih organizacij pri ohranjanju spomina na dogodke. Izpostavil je tudi delo našega društva - pododbora Tolmin na lokalni ravni, ki večkrat povezuje vse tri aktivne veteranske organizacije v občini. Govornik je bil predsednik ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin Rok URŠIČ. V govoru je opisal zgodovino nastanka OF (osvobodilne fronte) ter njen pomen, kot tudi upor ljudstva proti tiraniji pred in po 2. svetovni vojni.  Za kulturno razvedrilni del je poskrbel MePZ FAJNA BANDA iz Slovenske Benečije.

 Tekst: D. Komar

Foto  E. Gerbec