POHOD SPOMINA IN PRIJATELJSTVA

V petek, 8. Februarja 2019,  sta se dva naša člana udeležila tradicionalnega 17. pohoda spomina in prijateljstva iz Radovljice, skozi Lesce, do Prešernovega  spomenika na Bledu in dalje skozi Piškovco v Vrbo. Pohod organizira Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Gorenjska. Start pohodnikov je bil pri Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici, od koder so pohodniki ob 8.00 krenili na okoli 13 km dolgo pot. Ob 10.30 uri je bil postanek ob Prešernovem spomeniku na Bledu. Na krajši slovesnosti so sodelovali recitatorji Osnovne šole prof. dr. Josipa Plemlja z Bleda in Veteranski pevski zbor. Slavnostna govornica na je bila evropska poslanka gospa Tanja Fajon. Ob 11.00 uri so pohodniki nadaljevali pot skozi Piškovco v Vrbo, kjer so se ob 13. uri  udeležili osrednje proslave ob kulturnem prazniku.

Foto: GERBEC Erika