SLOVESNOST OB KRNSKEM JEZERU

Admin
Pri Krnskem jezeru je v soboto, 12. novembra 2011, potekala tradicionalna slovesnost v počastitev vseh padlih in umrlih vojakov ter konca I. svetovne vojne. Letošnji tradicionalni spominski pohod so organizatorji pripravili že trinajstič zapored. Tokratnega pohoda se je v izjemno lepem jesenskem vremenu in s soncem obsijanimi vrhovi v Zahodnih Julijskih Alpah udeležilo približno 600 pohodnikov iz Slovenije kot tudi iz drugih evropskih držav. Organizator letošnjega spominskega pohoda je bilo ob pomoči Občine Bovec letos Društvo 13-13, vodja organizacijskega odbora pa Župan občine Bovec in poslanec v Državnem zboru Republike Slovenije Danijel Krivec. Pohodnike je ob 13. uri na proslavi pri Krnskem jezeru najprej nagovoril vodja letošnjega organizacijskega odbora Danijel Krivec Letošnji slavnostni govornik na slovesnosti pa je bil državni sekretar na ministrstvu za obrambo mag. Boris Balant. Tako kot prejšnja leta so se letošnje slovesnosti pri Krnskem jezeru poleg pohodnikov in praporščakov udeležili tudi policisti ter drugi delavci Policije, predstavniki Zveze policijskih veteranskih društev Sever in pripadniki Slovenske vojske. člani našega društva so bili na slovesnosti letos najštevilčnejši izmed vseh članov veteranskih organizacij. Foto: D. Božnik in D. Stjepan

Miro Dragič

Miro Dragič

Birgit Sauer Fabris

Birgit Sauer Fabris

Neja Kogoj

Neja Kogoj

Miro Dragič

Miro Dragič