SLOVESNOST PRI RUSKI KAPELICI

amin
Letos mineva 99 let od tragičnih dogotkov pri gradnji ceste Ruskih ujetnikov čez prelaz Vršič.Na povabilo veleposlaništva Ruske federacije, občine Kranjska gora, fundacije »Russky mir« in društva Slovenija Rusija sta se slovesnosti pri Ruski kapelici pod Vršičem udeležila Drago Kosmač in Stjepan Domjan. Same slovesnosti se je udeležil politični vrh Republike Slovenije z ruskim premierom Dimitrijem Medvedjevom. V imenu društva Slovenija Rusija je spregovoril Milan Kučan nekdanji predsednik R. Slovenije, sledil je govor predsednika vlade R. Slovenije Mira Cerarja in ruskega premiera Dimitrija Medvedjeva, ter ter ruske delegacije pravoslavne cerkve pod vodstvom prvega namestnika upravitelja moskovske patriarhie škofa Voskersenskega Save. Govori so bili prevajani tako v Ruščino kot v Slovenščino ali obratno. Sledilo je polaganje vencev. Po končani slovesnosti je sledilo neformalno druženje z kulturnim programom pod šotorom v Kranjski Gori. Tekst in foto Domjan Stjepan