SLOVESNOST V AJDOVŠčINI

Admin
V nedeljo 2 maja 2010 je bila v veliki športni dvorani na Policah v Ajdovščini slovesnost ob 65 obletnici ustanovitve Slovenske narodne vlade ustanovljene 5 maja 1945 v Ajdovščini. Slovesnost so organizirali Občina Ajdovščina ter domoljubne in veteranske. V organizacijskem odboru v katerem so poleg Občine sodelovali še predstavniki: ZZB, ZVVS, DVI in našega društva je bila slovesnost najprej načrtovana v središču Ajdovščine, zaradi slabega vremena pa je bila prestavljena v veliko dvorano ŠC Police. Nabito polna dvora je spremljala dve urno slovesnost na kateri so se zvrstili različni govorci: župan Marjan Poljšak, akademik Boris Pahor, obrambna ministrica dr. Ljubica Jelušič, predsednik vlade RS Borut Pahor, akademik Ciril Zlobec in igralec Aleksander Valič. V kluturnem programu so sodelovali MPZ Srečko Kosovel, orkester SV in domači umetniki, pevci, plesalci in recitatorji. Nekaj utrinkov s proslave je s fotoaparatom zabeležil Primož Brecelj