SLOVESNOST OB DNEVU DRŽAVNOSTI V BOVCU

 Dne 22.06.2018 ob 19.00 uri smo se člani društva, veteranke in veterani, ter občani zbrali v Kulturnem domu v Bovcu, kjer smo soorganizirali slovesnost ob državnem prazniku Dnevu državnosti in 50 letnici TO na tolminskem.

Po postroju praporjev je prisotne pozdravil župan občine Bovec Valter MLEKUŽ, ki je poudaril, da je ponosen, da je veteran in član našega društva. Prisotne je pozdravil tudi predsednik OZVVS GP Metod Ciril LEBAN. Slavnostni govornik je bil zgodovinar dr. Blaž TORKAR, ki je poudaril prepletenost sedanjosti s preteklostjo. Tako TO ni nastala 1991, ampak 1968 s kadri, ki so bili izšolani v JLA. Tako ne smemo in ne moremo zanikati NOB in zgodovine. Po govoru je sledil kulturni program, ki so ga oblikovali pevci MPZ Triglav iz Trente, učenci podružnice glasbene šole v Bovcu in učenci OŠ Bovec.

 Tekst: D. Komar

 Foto: M. ŠTULC,E. GERBEC, N. Vidmar