SLOVESNOST V CERKNEM

V četrtek 24. junija 2021 ob 9. 30 je pred glavnim vhodom v  Osnovno šolo Cerkno potekala prireditev z naslovom TAM, KJER SMO DOMA, katere soorganizator je bilo  tudi Društvo veteranov SEVER Severne Primorske.

V kulturnem programu so nastopili  učenci OŠ Cerkno in MePZ 8. razred pod vodstvom zborovodkinje Vanja Lampič. In društvo godbenikov Cerkno. Navzoče je najprej pozdravil župan občine Cerkno Gašper Uršič,  v imenu veteranskih organizacij  je navzoče in učence nagovoril Angel Vidmar, predsednik Društva veteranov SEVER Severne Primorske. Slavnostni govor pa je prispeval Marijan Platiše, predsednik Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Idrija – Cerkno in častni občan občine Cerkno.

Učencem osnovne šole Cerkno , ki so sodelovali v  literarnem natečaju so bile podeljene nagrade, ki jih je podelil predsednik komisije Zorko Velikanje

Program je povezovala Damjana Peternelj.

Foto: Igor Vezovnik

 

https://youtu.be/p9btUpLTK7I