SLOVESNOST V čRNIčAH

V soboto, 25.junija 2016 je v črničah v sodelovanju s KS črniče, OZVVS Ajdovščina-Vipava in Občino Ajdovščina potekala osrednja občinska proslava ob dnevu državnosti in 25. obletnici samostojnosti Republike Slovenije v spomin na prvi oborožen spopad v vojni za Slovenijo na severnem Primorskem, 28. junija 1991 v črničah. Navzoče sta nagovorila; župan Mestne Občine Ajdovščina Tadej Beočanin in predsednik OZ VVS Ajdovščina – Vipava Ivan Marc. Slavnostni govornik pa je bil načelnik Generalštaba Slovenske vojske, generalmajor dr. Andrej Osterman, ki je orisal takratne dogodke. Kulturni program slovesnosti so oblikovali; kvintet Policijskega orkestra, učenci podružnične šole črniče in Ženski pevski zbor Kombinat. Slovesnosti se je udeležil tudi polkovnik Emil Velikonja poveljnik teritorialnega polka iz Ajševice in drugi ugledni gostje. Ob tej priložnosti je bila na ogled tudi razstava črniče, biser preteklosti Fotografskega društva Veno Pilon. Slovesnosti so se udeležili številni člani našega Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporom, številni praporščaki ZVVS in drugih domoljubnih organizacij. Tekst: Vid Šibelja Foto: Nevenka Vidmar