SLOVESNOST V DIVAČI

V Divači je bila 26.6.2019 tradicionalna slovesna prireditev, posvečena; 28. obletnici Dneva državnosti RS, 28. obletnici začetka osamosvojitvene vojne »91«, 20. obletnici odkritja spomenika »Dan prej« v Divači in Dnevu slovenske policije. Navzočim je dobrodošlico namenila ga. Alenke Štruci Dovgan - županija občina Divača. Prisotne je nagovoril tudi g. Fabia Steffe - predsednik PVD Sever za Primorsko in Notranjsko. Slavnosti govornik je bil g. Boštjana Poklukar minister za Notranje zadeve.

V kulturnem programu so sodelovali; policijski orkester, mešani pevski zbor Divača in učenci osnovne šole.

POSEBNO PRIZNANJE  POLICJSKO VETERANSKEGA DRUŠTVA ZA PRIMORSKO IN NOTRANJSKO JE PREJEL NAŠ ČLAN VIDO ŠIBELJA ZA NJEGOV TRUD IN PRIZADEVANJE PRI  DOKUMENTIRANJU  RAZLIČNIH DOGODKOV IZ DELA  VOJNIH VETERANOV.

ČESTITAMO !!!!!!!!

Tekst, foto in video: Vid Šibelja

URL videoposnetek:

https://youtu.be/-EkCT9DjUfU