SLOVESNOST V DIVAČI

V soboto, 26. junija 2021 so Policijsko veteransko društvo SEVER za Primorsko in Notranjsko,Občina Divača in Policijska uprava Koper v sodelovanju z  OZVVS Kras Brkini, OZSČ Sežana in ostalimi primorskimi občinami pripravili vsakoletno slovesnost v Divači ob spominskem obeležju"DAN PREJ".

Na povabilo organizatorjev smo se slovesnosti udeležili tudi člani našega društva veteranov Sever Severne Primorske. Udeležencem so na slovesnosti spregovorili:  Fabio Steffe, predsednik PVD Sever za Primorsko in Notranjsko in Igor CIPERLE, direktor Policijske Uprave koper. Slavnostna govornica pa je bila Alenka ŠTRUCL DOVGAN, županija občine Divača. Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala voditeljica Ksenija LAPANJA so oblikovali; Protokolarni orkester slovenske policije in učenci Osnovne šole Bogomirja Magajna Divača.

Tekst in foto Vid Šibelja