SLOVESNOST V DOVCAH

admin
V nedeljo dne, 31. januarja 2016 je v Dovcah pri Komnu v sodelovanju z KO ZB za vrednote NOB Komen, KO ZB za vrednote NOB Branik, KS Branik, Občino Komen, MO Nova Gorica, Društvom Komenski Kras 91, Društvi veteranov SEVER in ZVVS potekala tradicionalna spominska slovesnost, v spomin na 72. obletnico napada Južnoprimorskega odreda na fašistično kolono. Delegacije KO ZB za vrednote NOB so pred spomenik padlim partizanom položile vence in se poklonile z enominutnim molkom. Napad se je zgodil 2. februarja 1944 leta prav na kraju slovesnosti med Komnom in Branikom v Dovcah. Partizanskemu odredu je poveljeval legendarni poveljnik in narodni heroj Anton Šibelja, partizanko ime Stjenka. Slovesnosti sta sledila; pozdravni govor podžupana MO Nova Gorica Marka TRIBUŠAN. Slavnostni govornik, ki je orisal dogajanja med NOB na območju Krasa in Primorske s poudarkom na srčnost in junaštvo partizanov in njihovih vodij pa je bil Milan GORJANC, član predsedstva ZZB Slovenije. Program, ki ga je vodila in povezovala Bojana KERMOJ so oblikovali; Pevski zbor Jezero Doberdob s partizanskimi pesmimi in recitator Aleks BIRSA JOGAN. Poleg domačinov in Slovenskih zamejcev so se slovesnosti udeležili tudi številni praporščaki s Primorske, Italije in osamosvojitvene vojne veteranov ZVVS in veteranov Združena SEVER. Tekst in foto in video : Vid Šibelja Video posnetek: https://youtu.be/2xi0RGbd4oQ