SLOVESNOST V IDRIJI

Na prazničen večer v petek 25.6.2021 je bila v Idriji osrednja občina slovesnost ob dnevu državnosti  in 30 obletnici samostojnosti Slovenije.

Slovesna  proslava v občini Idrija je potekala v spominskem parku osamosvojitve Slovenije pred idrijsko osnovno šolo. Na slovesnem dogodku, ki so ga poimenovali Naj tebi pesem pojem,  bodo sodelovali nosilci zastave ter praporščaki veteranskih in domoljubnih organizacij, Idrijski neoktet , Godbeno društvo rudarjev Idrija, Vokalna skupina Radost Godovič ter učenci in učenke osnovne in glasbene šole. Udeležence slovesnosti je nagovoril  idrijski župan Tomaž Vencelj in  predsednik Območnega združenja veteranoiv vojne za Slovenijo Idrija Cerkno Marijan Platiše. Slavnostni govornik je bil  dr. Uroš Lipušček.  

Foto: E. Gerbec  in M. Jordan