SLOVESNOST V KANALU

Admin
Na povabilo občine Kanal in območnega ZVVS Kanal so se naši člani s praporjem društva dne 21.06.2012 udeležili proslave ob dnevu državnosti ki jo je goranizirala občina Kanal in OZVVS Kanal. Prisoten je bil tudi praporščak našega društva. Ob prihodu nas je pozdravil župan občine Kanal Andrej MAFFI. Povabljeni so bili tudi veterani vojn iz Italije in Avstrije. Uvodni pozdravni govor sta imela predsednik OZVVS Kanal Jože VELUŠčEK in župan Andrej MAFFI. Prisotne sta pozdravila tudi predstavnika veteranov iz Italije in Avstrije. Slavnostni govornik je bil poveljnik 1. Brigade Slovenske vojske brigadir David HUMAR. S kulturnim programom pa so svečanost popestrili učenci in Mladinski pevski zbor OŠ Kanal, ter Mešani pevski zbor Jože SREBRNIč Deskle. Besedilo in fotografije: D. Komar