SLOVESNOST V KOBARIDU

 

V petek 23.06.2017 smo se veterani Društva veteranov Sever Severne Primorske , kot soorganizatorji skupaj z ZVVS Gornje Posočje in občinami Tolmin, Kobarid in Bovec, udeležili osrednje proslave za Gornje Posočje ob dnevu državnosti. Proslava vsako leto poteka v drugi občini, letos je bila gostitelj občina Kobarid.

 

 

Prireditev se je v kulturnem domu pričela z prihodom praporščakov in državno himno. Po pozdravu Župana občine Kobarid, g. Kavčič Roberta in Leban Ciril Metoda v imenu obeh veteranskih organizacij je proslava potekala v luči Trubarjevih besed STATI IN OBSTATI in prikazala življenje na obeh straneh meje po letu 1991, s poudarkom na življenju in sodelovanju danes.Slavnostni govornik je bil Giorgio Banchig, publicist in zgodovinar iz Benečije. Program so sooblikovali učenci Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid, Mladinski pevski zbor Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid, kantavtor Borut Skočir in kaps'lni. Gimnazija Tolmin, Otroški pevski zbor Mali lujerji, Folklorni plesalci Dvojezične šole Pavla Petričiča iz Špetra in Bardski oktet.

 

Proslavo smo zaključili v prijetnem druženju.

 

Tekst : Drago Skrt

 

Fotografije: Erjavec Jože