SLOVESNOST V KOPRU

Admin
Osrednja laetošnja slovesnost ob 20 obletnici odhoda zadnjega vojaka JA iz Slovenije je bila v soboto 22 oktobra na koprskem stadionu Bonifika. Slovesnosti, ki je bila tudi zadnja slovesnost v nizu letošnjih slovenosti ob 20 obletnici samostojne države so organizirali Ministrstvo za Notranje zadeve,Ministrstvo za obrambo, ZVVS in Združenje SEVER. Slovesnosti so se lahko udeležli tudi državljani torej vsi tisti, ki imajo zasluge za to, da danes živimo v samostojni državi. Slavnostni govornik na prireditvi je bil predsednik republike Slovenije. Slovesnosti so se udeležili tudi člani našega društva na avtobusu pa so se nam pridružili tudi veterani OZVVS Ajdovščina-Vipava. Nekaja utrinkov o slovesnosti je zabeležila Nevenka Vidmar.