SLOVESNOST V NOVI VASI

V nedeljo 3.7.2016 je bila n Novi Vasi na Krasu slovesnost v spomin na oborožen spopad za mejno stražnico JLA, ki se je bil 1.7.1991 in v katerem so sodelovale enote TO in Milice. Organizatorji slovesnosti so bili poleg našega društva še Občina Miren-Kostanjevica, KS Opatje Selo in Območno združenje veteranov vojne za slovenijo Veteran Nova Gorica. Navzoče so pozdravili: Župan občine Miren Kostanjevica Mauricij Humar, predsednik KS Opatje selo Mirjan Pahor, predsednik OZVVS Veteran Srečko Lisjak in predsednik DV SEVER Severne Primorske Angel Vidmar. Slavnosti govornik je bil takratni predsednik KS in kasnejši večletni župan Zlatko Martin Marušič, ki je bil leta 1991 tik pred spopadom v vlogi pogajalca. V spopadu je umrl komandir karavle, 4 vojaki JLA so bili ranjeni. Za kulturni program je poskrbel pevski zbor Kulturnega društva KRAS Opatje selo. Foto: Drago Kuhar