SPOMINSKA SLOVESNOST V PODLJUBELJU

Občina Tržič je v sodelovanju s Koordinacijskim odborom žrtev vojnega nasilja pri Zvezi združenj borcev za vrednote NOB Slovenije in Združenjem borcev za vrednote NOB Tržič je v soboto, 9. junija 2018, organizirala  spominsko slovesnost v spomin na 73. obletnico osvoboditve koncentracijskega taborišča pod Ljubeljem , ki je bila  v spominskem parku Taborišča Ljubelj v Podljubelju.

Pred slovesnostjo so pri spomeniku »J'accuse« delegacije položile vence. Spominski venec je položil tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Pozdravne nagovore so pripravili mag. Borut Sajovic, župan Občine Tržič, Janez Deželak, v imenu koordinacijskega odbora žrtev vojnega nasilja pri ZZB in Daniel Simon, predsednik društva Amicale nationale de Mauthausen et ses komandos.

Slavnostna govornica na spominski slovesnosti bo dr. Monika Kokalj Kočevar, članica mednarodnega komiteja Koncentracijskih taborišč

Slovesnosti se je udeležil tudi praporščak našega društva  Domjan Stjepan z društvenim praporom.

 

Tekst : Moja občina Tržič

Foto: Različni avtorji