SLOVESNOST V TOLMINU

 

Dne 26.04.2017 ob 20.00 uri je bila v Tolminu v dvorani glasbene šole prireditev v počastitev praznika - dneva upora proti okupatorju.

 

 

Prireditev je organiziralo ZB za vrednote NOB Tolmin, Kobarid, Bovec, društvo SEVER pa je soorganizator. V uvodu sta župan občine Tolmin Uroš BREŽAN in predsednik ZB za vrednote NOB Rok URŠIČ v kratkih nagovorih poudarila pomen vseh vrst upora za razvoj družbe in države, kot tudi pomen, da spoštujemo zgodovino in se iz nje učimo in ne potvarjamo. V nadaljevanju so pevci Primorskega akademskega zbora Vinko VODOPIVEC z zborovodjem Iztokom KOCENOM izvedli koncert v počastitev praznika z naslovom »ČUJETE KRIKE GORJA PO PRIMORJU« v katerem so predstavili pesmi slovenskih avtorjev in skladateljev. Za zaključek so prisotnim ob odhodu namenili še nekaj pesmi, kar na stopnišču.

 

Foto: Drago SKRT, Tekst Dušan Komar