SLOVESNOST V TOLMINU

V petek, dne 26.4.2019 ob 20.00 uri, je bila v dvorani Glasbene šole v Tolminu ob prazniku Dnevu upora proti okupatorju organizirana slovesnost, katere soorganizator smo tudi mi. Najprej je prisotne pozdravil župan občine Tolmin Uroš BREŽAN. V nagovoru je poudaril pomen spomina na upor Slovencev in partizanski boj proti okupatorju. Bil pa je kritičen do skromnega obiska Tolmincev na slovesnosti. Govornik je bil predsednik ZB za vrednote NOB Tolmin Rok URŠIČ. V govoru je poudaril pomen, da ohranjamo spomin na zgodovino zgodovinsko podprt in ga ne prilagajamo trenutni politiki. Posebej je poudaril, da je potrebno odreagirati na vsak sovražni govor, saj se ga v zadnjih časih poslužuje predvsem vse več politikov. Učenki OŠ Tolmin sta prispevali deklamaciji. Večer pa so povezovali člani skupine »Jahači revolucije« s priredbami in avtorskimi pesmimi.

Tekst: D. Komar

Foto: S. BIŠĆANIN