SLOVESNOST V VELENJU

V sredo, 22. junija 2016 je na Titovem trgu v Velenju v sodelovanju Mestne Občine Velenje, Zveze policijskih veteranskih društev SEVER in Zveze veteranov vojne za Slovenijo ob dnevu državnosti in 25. obletnice osamosvojitve Republike Slovenije potekala osrednja proslava veteranov vojne 91. Navzoče je nagovoril župan Mestne Občine Velenje Bojan Kontič. Slavnostni govornik pa je bil prvi predsednik samostojne Republike Slovenije Milan Kučan. Program slovesnosti pa so sooblikovali: Orkester slovenske policije pod vodstvom dirigenta Nejca Bečana, Gardna enota Slovenske vojske, Mladinski pevski zbor SGŠ Velenje, Združeni moški pevski zbor, plesalci Plesnega studia N, Rudarski oktet Velenje, Marko Mandič, Ambrož Kvartič, Gordana Hleb, Urška Arlič Gololičič in Nataša Trček. Slovesnosti so se udeležili tudi naši člani Združena Sever Severne Primorske, številni praporščaki osamosvojitvene vojne; Združena SEVER, ZVVS in drugih domoljubnih organizacij. Tekst in foto: Vid Šibelja