SLOVESNOST V VIPAVI

V centru za usposabljanje SV Janko Premrl Vojko v Vipavi je bila v petek 26.10.2012 slovesnost ob obeležitvi odhoda zadnjega vojaka JA iz Slovenije. Zadnji vojaki JA z območa Severne Primorske so odšli prav iz te vojašnice 19. oktobra 1991 leta. Poveljstvo vojašnice se je odločilo in na letošnjo slovesnost povabilo takratnega komandirja Postaje milice Ajdovščina Angela Vidmarja, ki je častnikom, podčastnikom, vojakom in drugim predstavil osamosvojitvene aktivnosti in aktivnosti v vojni za samostojno Slovenijo vse do odhoda zadnjega vojaka JA, na območju Vipavske doline. Vidmar je bil kot komandir navzoč tudi pri prevzemu vseh vojaških objektov, zato je bil še toliko bolj zanimiv ogled filma o prevzemu teh objektov. Ob tej priložnosti so nekaterim pripadnikom SV podelili priznanja in jih povišali v činu. Foto: F. ŽEN