SLOVESNOSTI NA PREDMEJI

Admin
Na prazničen dan 25. junij 2011 so na Predmeji potekale kar tri tradicionalne slovesnosti. Na povabilo organizatorjev so se jih udeležili tudi člani našega društva s praporom. Najprej je ob grobnici 367 padnim v drugi svetovni vojni potekala spominska slovesnost na kateri je udeležencem spregovoril domačin Slavko Vidic, kulturni program pa so oblikovali recitaroji in pevke društva podeželskih žena iz Predmeje. Sledilo je polaganje vencev v spominskem parku na Predmeji. Zaključna slovesnost je bila v šotoru na Rupi. Udeležencem so spregovorili: predsednik KS Božidar Vidic, Predsdenik ZZB Ajdovščina Božo Novak, župan Marjan Poljšak in slavnosti govornik Tit Turnšek. Kulturni program so oblikovali oktet Kastrum, učenci glasbene šole iz Ajdovščine in recitatorka Manuela Polanc. Foto: N. Vidmar