SLOVESNOSTI NA PREDMEJI

Admin
V nedeljo 24 junija 2012 je bila na Predmeji osrednja občinska proslave občine Ajdovščina ob dnevu državnosti. Pred osrednjo slovesnostjo so potekale še spominske slovesnosti ob grobnici 367 padlim partizanom in ob spomeniku v spominskem parku na Predmeji. Na psorednji prireditvi je navzoče pozdravil Božidar Vidic, predsednik KS Predmeja. V imenu občine Ajdovščina je navzoče nagovoril župan marjan Poljšak. Slavnostni govornik pa je bil Janez Pajer predsednik PO ZVVS za Kras in Brkine in do nedavnega tudi predsednik ZVVS. Zbrali smo se predstavniki in člani vseh organizatorjev prireditve razen tisti, ki jih je motila rdeča zvezda in jih zato ni bilo, ter številni drugi domoljubi.Prapori veteranskih in domoljubnih društev so bili tesno drug ob drugem in tako izkazovali enotnost skoraj vseh veteranov in domoljubov. Program so oblikovali učenci OŠ Otlica, pevska kupina podeželskih žena iz Predmeje,pevski zbor iz Repentabra in godbeniki iz Trebč, ter mlada tigrovca Manuela in Nejc. Fotografije: N. Vidmar