SPOMIN NA NARODNEGA HEROJA

22. maja 2015 je na Vojskem potekala spominska slovesnost ob 70. obletnici smrti narodnega heroja Mirka PERC – Maksa, aktivista OF, načelnika VOS za Primorsko in OZNE IX. Korpusa, ki je 1. aprila 1945 na tem kraju padel v spopadu z nemško vojsko.Prisotne sta nagovorila župan Občine Idrija Bojan SEVER, v imenu Kluba Maksa Perca Nova Gorica pa Boris Kosovel. Slavnostni govornik je bil Andrej BOLčINA, soborec – udeleženec NOB, ki je orisal takratne težke vojne čase na tem območju. Sledil je kulturni program z nastopom; godbe policije, mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Idrija, kulturno prosvetnega Društva Planika iz Vojskega in položitev venca k spominski plošči. Slovesnosti so se udeležili tudi naši člani Društva SEVER s praporščakom. URL videoposnetka: http://youtu.be/YwuF2FvNszs Tekst in foto in video :Vid Šibelja