SPOMIN NA PADLE RUSKE PARTIZANE

 

Vojaški ataše Ruske federacije v Republiki Sloveniji in njegov namestnik sta ob pomoči članov našega društva v sredo 26.4.2017 organizirala polaganje cvetja na pokopališču v Dolenji Trebuši, v Breginju v Kobaridu pri Napoleonovem mostu in na pokopališču v Kobaridu.

 

 

Veleposlaništvo Ruske federacije v RS se vsako leto pred dnevom zmage spomni vseh padlih ruskih partizanov in na njihove grobove in ob spominska obeležja položi cvetje. Med potjo iz Breginja v Kobarid se je celotna delegacija, ki so jo sestavljali predstavniki in praporščaki ZZB za vrednote NOB in ZVVS, ustavila v gostišču v Borjani, kjer sta se vojaški ataše Ruske federacije, polkovnik Aleksander Krasnov in njegova namestnik podpolkovnik Sergej Banin, zahvalila vsem udeležencem za vsakoletno udeležbo na teh komemoracijah, ter jim podelila tudi odlikovanja. Ob koncu obiska je celotna delegacija obiskala še muzej 1. svetovne vojne v Kobaridu, kjer sta se ataše in njegov namestnik ob koncu prireditve vpisala v knjigo spominov.