SPOMIN NA PADLE RUSKE VOJAKE NA GORIŠKEM

Tako kot že vrsto let je bilo tudi letos naše združenje SEVER za severno Primorsko zelo aktivno pri organizaciji polaganja vencev na grobove padlih slovenskih in sovjetskih partizanov. Zaradi znanih epidemioloških razmer je bilo polaganje v nekoliko okrnjeni izvedbi, saj pri tem niso mogli sodelovati občani, otroci iz OŠ, pa tudi večje število praporščakov ne.

Poleg predstavnikov našega združenja, so se poklonili padlim, župani občin Tolmin, Goriška Brda, Kanal in Renče, ter podžupan občine Kobarid., predstavniki ZZB , ter ZVVS. S strani veleposlaništva Ruske federacije, pa so vence na grobove položili vojaški ataše Ruske federacije polk Aleksander Malishev,, njegov namestnik ppolk Sergei Lemeshev in prvi sekretar veleposlaništva Andrej Davidov.

V Goriških brdih smo položili vence 27.4.2021 in sicer v Kojskem , Hruševlju in v Medani, dne  4.5. 2021 pa še v Kanalu in Renčah.

Tekst in foto: D. Kosmač