SPOMIN NA PADLE RUSKE VOJAKE

Dne 30.05.2021 smo se udeležili komemoracije ob polaganju vencev in prižiganja sveč na grobovih padlih ruskih partizanov na Kobariškem. Zbrali smo se na pokopališču v Breginju. Slovesnosti so se udeležili tudi Podžupan Občine Kobarid Marko Miklavič, namestnik vojaškega atašeja Ruske Federacije Sergej Malešev, predsednik KOZZB za vrednote NOB Kobarid Vojko Hobič in praporščak ZVVS Zgornje Posočje s pramorjem.

Namestnik vojaškega atašeja  se je zahvalil, ker ohranjamo tradicijo in skrbimo za grobove njihovih padlih. Po končani slovesnosti smo se ustavili še v Kobaridu "pri Napoleonovem mostu" in nato še ob grobnici padlih partizanov, kjer so tudi pokopani ruski partizani. Ob slovesu smo se dogovorili, da se naslednje leto spet dobimo. Udeležba je bila okrnjena predvsem zaradi  omejitev v zvezi z epidemijo SARS COV-19.

Tekst Alojzij Mohorčič, slike Alojzij Mohorčič in Vojko Hobič.