SPOMINSKA SLOVESNOST NA AJNŠNITU

V soboto, 2. oktobra 2021 je pri spomeniku v kraju Ajnšnit pri Colu (Občina Ajdovščina) v organizaciji  Veleposlaništva Ruske federacije v Sloveniji,  Občino Ajdovščina,  ter veteranskimi in domoljubnimi organizacijami občina Ajdovščina in Vipava  potekala tradicionalna spominska slovesnost v spomin umrlih ruskih vojnih ujetnikov v prvi svetovni vojni med gradnjo ceste Col – Predmeja za potrebe Soške fronte, ki so na tem kraju tudi pokopani.

Slovesnosti sta sledila polaganje venca in poklon z enominutnim molkom.  Zbrane sta slavnostno nagovorila Angel VIDMAR, podpredsednik Združenja Sever in predsednik Društva veteranov Sever Severne Primorske ter Alexey POGANIN, minister svetovalec veleposlaništva Ruske Federacije v Republiki Sloveniji.

Kulturni program, ki ga je vodil in povezoval Božo NOVAK, predsednik ZB za vrednote NOB Ajdovščina - Vipava so oblikovali: Dramsko pevska skupina ZARJA in glasbenica Eva HOČEVAR.

 Poleg domačinov in uglednih gostov so se slovesnost udeležili praporščaki ZZB , ZVVS in SEVER  s prapori.

 Tekst , foto in video: Vid Šibelja

 Povezava na video

https://youtu.be/Bi2JOPblkiE

 

 

Poklon spominu umrlim ruskim vojnim ujetnikom v 1. sv. vojni