SPOMINSKA SLOVESNOST NA KOVAČIČ PLANINI

 V soboto, 25. junija 2022, so krajevna organizacija ZB za vrednote NOB, KS Volče in  LD Volče organizirali ob prazniku Dnevu državnosti, v spomin na partizanski pohod Gregorčičeve brigade v Benečijo in v prizadevanjih za razvoj območja ob Kolovratu slovesnost na Kovačič planini. Na povabilo organizatorja smo se dogodka tudi udeležili.

Po uvodu in himni je prisotne pozdravila podžupanja v funkciji županje Maša KLAVORA. Poudarila je pomen spomina na nepotvorjeno zgodovino in da se iz nje nekaj naučimo. Slovesnosti sta se udeležila tudi  župan občine Kobobarid Marko Matajurc in podžupan občine Kanal ob Soči Marko Bucik. Slavnostni govornik je bil nekdanji evropski poslanec in diplomat Ivo VAJGL. V govoru se je sprehodil po zgodovini, ki je zaznamovala to območje od 1. svetovne vojne do osamosvojitve v navezavi z življenjem Slovencev na obeh straneh meje. Kulturni program so oblikovali harmonikaš Damjan SEDEJ in zamejski pevski zbor Fajna banda.

 

Tekst: D.Komar

Foto: E. GERBEC