SPOMINSKA SLOVESNOST NA OKREŠLJU

V četrtek, 10. junija 2021, je pri spominski skali na Okrešlju potekala slovesnost v počastitev spomina na gorske reševalce Mitja Brajnika, Luka Karničarja, Janija Kokalja, Rada Markiča in Borisa Mlekuža, ki so se prav na ta dan pred 24. leti, v steni Turske gore nad Okrešljem, smrtno ponesrečili med usposabljanjem reševalcev letalcev.

Poleg zaposlenih v Policiji, Ministrstvu za notranje zadeve, Slovenski vojski, gorskih reševalcev, veteranov, upokojencev in ljubiteljev gora, so se  slovesnosti pod stenami mogočne Turske gore udeležili tudi člani Društva veteranov Sever severne Primorske in s prisotnostjo ter prižigom sveče počastili spomin na preminule.  

Nekaj utrinkov s poti in slovesnosti je bilo ujetih v fotografski objektiv.

Tekst in foto: Marjan Sivka