SPOMINSKA SLOVESNOST NA OSANKARICI

Pri Treh žebljih na Osankarici na Pohorju je bila v soboto, 7.1.2023, spominska slovesnost ob 80. obletnici padca Pohorskega bataljona.

Slavnostna govornica na proslavi je bila novoizvoljena predsednica države, dr. Nataša Pirc Musar. V svojem govoru je med drugim izrazila hvaležnost vsem, ki so brez strahu in sramu dali življenja, da lahko danes živimo kot svoboden narod v lastni državi. V kulturnem programu so sodelovali Pihalni kvintet policijskega orkestra, oktet Tinje in recitatorka. Pred koncem slovesnosti so k spomeniku položili vence in cvetje predstavniki države, lokalnih skupnosti, političnih strank, veteranskih in drugih organizacij in OŠ Pohorskega bataljona iz Oplotnice, ki edina nosi to ime.

Po proslavi se je predsednica podala med praporščake in druge udeležence na prireditvi in jih pozdravila s stiskom roke.

Slovesnosti smo se udeležili tudi predstavniki Društva veteranov »Sever« Severne Primorske.

 Tekst: Kira T. B.

Foto: STA in Kira T.B.