SPOMINSKA SLOVESNOST NA PEDROVEM

Na Pedrovem nad Branikom se vsako leto poklonimo spominu na tragične dogodke 26.1.1945, ko je v spopadu z okupatorjem padlo 11 borcev NOB, pripadnikov varnostno obveščevalne službe, vojske državne varnosti, italijanskih domoljubov in ranjenecev Program so oblikovali: Učenci Osnovne šole Branik pod vodstvom Marine Troha in Erike Klanjšček. Moški pevski zbore franc Zgonik iz Branika. Navzoče so pozdravili Miran Vidmar, predsednik sveta KS Branik general Miroslav Jerkič, predsednik skupnosti borcev VOS OF in 2. brigade VDV Slavnostni govornik je bil ANGEL VIDMAR, podpredsednik ZDRUŽENJA SEVER. Spominsko slovesnost vsako leto organizirajo KS Branik, KO ZB za vrednote NOB Branik v sodelovanju z Mestno občino Nova Gorica in Območnim združenjem borcev za vrednote NOB Nova Gorica, odbor VOS OF - VDV in Društvo veteranov SEVER Severne Primorske. Foto : N. Vidmar