SPOMINSKA SLOVESNOST NA PREDMEJI

V soboto, 23. junija 2018 je na Predmeji v sodelovanju z Občino Ajdovščina, KS Predmeja, ZB Ajdovščina – Vipava, Društvom TIGR Primorske, OZVVS Ajdovščina – Vipava, Društvom vojnih invalidov Severne Primorske in našim Društvom veteranov SEVER Severne Primorske potekalo tradicionalna spominsko slovesnost in poklon spominu 367 padlim borcem IX. Korpusa v NOB.

Sledila sta polaganje venca in poklon padlim z enominutnim molkom.

Navzočim je spregovoril Božo NOVAK, predsednik ZB NOB Ajdovščina – Vipava.

Programu spominske slovesnosti, ki ge vodila in povezovala Izidora Črnigoj sta sledila recitacija učenca OŠ OŠ Otlica, na flavto je zaigrala Patricija Černigoj v programu so sodelovali  tudi člani  Kulturnega društva Borjač iz Sežane in Častna straža Garde Slovenske vojske.

Tekst: Vid Šibelja

Foto: Vid Šibelja in Nevenka Vidmar