SPOMINSKA SLOVESNOST NA TRNOVEM

Admin
V spominskem parku na Trnovem nad Novo Gorico je bila tudi letos osrednja spominska slovesnost ob 1. novembru dnevu spomina na mrtve. Spominske slovesnosti in polaganja vencev so se udeležili številni občani, predstavniki domoljubnih in veteranskih organizacij ter predsavniki Ruske federacije. Govornik na letošnji spominski slovesnosti je bil prof. Bojan Bratina. Za blagoslov je poskrbel pater Bojan Knavs, ki v svojem govoru pred blagoslovom ni pozabil povdariti veličine in pomena partizanskega boja. Ob prisotnosti predstavnikov domoljubnih in organizacij je venec položil Angel Vidmar predsednik društva veteranov SEVER Severne Primorske, ki je tudi prevzel enoletno vodenje koordinacije domoljubnih in veteranskih organizacij.