SPOMINSKA SLOVESNOST PRI PETRNELU

Admin
V nedeljo 23 maja 2010 smo se na povabilo Občine Brda in ZZB Nova Gorica udeležili spominske slovesnosti pri Petrnelu, kjer so nacisti 22 maja 1944 zaradi maščevanja v hišo zaprli 22 ljudi in jih skupaj s hišo zažgali. Veliko število navzočih so pozdravili: Predsednik Krajevne organizacije ZB za vrednote NOB Dobrovo,predstavnik Občine Brda, predstavnik veteranov vojne za Slovenijo, predstavnik A.N.P.I. Paolo Visintin,župan občine Doberdob in član Pokrajinskega odbora ANPI – VZPI za Goriško pokrajino Slavnostna govornica je bila KATARINA KRESAL, ministrica za notranje zadeve Republike Slovenije. Kulturni program so oblikovali: Pihalni orkester »Goriška brda« Združeni pevski zbori Brd Recitatorji Osnovne šole Dobrovo Zarjan in Martina Kocina člani Planinskega društva Brda Foto: N. Vidmar