SPOMINSKA SLOVESNOST V BREGINJU

Dne 01.06.2019 smo se na pokopališču v Breginju, pri spomeniku padlim partizanom  udeležili spominske slovesnosti ob 75. obletnici (14. marec 1944) nemškega poboja partizanov v Plazeh za Breginjem. O tem tragičnem dogodku je zbranim spregovoril Rok Uršič, predsednik Združenja borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid in Tolmin in  Vojko Hobič, predsednik kobariške borčevske organizacije ,zbrane pa je pozdravil tudi župan Kobarida Marko Matajurc.

Slovesnosti so prisostvovala tudi delegacija ANPI-ja iz Benečije.V kulturnem programu so nastopile Pevke iz Sedla in učenci breginjske podružnične osnovne šole Simona Gregorčiča iz Kobarida. Organizatorja dogodka sta bila kobariška organizacije ZB in Krajevna skupnost Breginj. Po končani slovesnosti se je druženje nadaljevalo v starem trškem jedru Breginja v tovariškem vzdušju.

 

Tekst in slike Alojzij Mohorčič