SPOMINSKA SLOVESNOST V DOLENJI TREBUŠI

Dne 23.4.2018 se je na pokopališču v Dolenji Trebuši odvila krajša slovesnost ob spomeniku padlih domačinov med 2. svetovno vojno in padlega neznanega ruskega vojaka. Slovesnost je bila organizirana ZB NOB in DVSSP, pododbor Tolmin.

Uvodoma je predsednik ZB Rok URŠIČ predstavil zgodovinski oris, kako so se ruski vojaki pojavili v partizanskih enotah. Podžupan Danijel OBLAK je v nagovoru izpostavil pomen, da se iz zgodovine nekaj naučimo in ne ponavljamo napak. V imenu veleposlaništva Ruske federacije  v Ljubljani je namestnik vojaškega atašeja - podpolkovnik Sergej Banin k spomeniku položil venec. V imenu DVSSP pa je bila prižgana sveča. Podpolkovnik Banin je poudaril pomen, da se spominjamo zgodovine in dobro sodelujemo. Kulturni program so obogatili otroci iz OŠ Dolenja Trebuša in harmonikaš.

 Tekst: D. Komar

Foto: Kira N. TALJAT in Igor VEZOVNIK.