SPOMINSKA SLOVESNOST V KANALU

V Kanalu je bilo v soboto 1.2.2020 tradicionalna spominska slovesnost posvečena 76. obletnici pohoda borcev XXX. Divizije NOV v Slovenko Benečijo. Slovesnost je bilo tokrat v večnamenski dvorana Osnovne Šole Kanal. Slovesnost so pripravili : Krajevna organizacije ZZB za vrednote NOB Kanal, Občina Kanal ob Soči in Krajevna skupnost Kanal.

Polno dvorano udeležencev je najprej pozdravil Franko Pavlina predsednik KO ZZB Kanal in nato še Županja občine Kanal Tina Gerbec. Slovesnosti so se udeležili tudi predstavniki veleposlaništva Ruske Federacije v Sloveniji in poslanec Matjaž Nemec.

Kulturni program so oblikovali : Ženski pevski zbor Zimzelen, učenci osnovne šole Kanal, solista Aleks in Kevin Pavlin, ter Darko Nikolovski. Slavnostni govornik je bil generalni tajnik ZZB za vrednote NOB Slovenije Aljaž Verhovnik. Slovesnosti so se skupaj s praporščakom udeležili tudi člani našega društva.