SPOMINSKA SLOVESNOST V NOVI VASI

V petek 1.7.2022 smo se v Novi Vasi na Krasu s spominsko slovesnostjo katere organizatorji smo bili Območno združenje veteranov vojne za slovenijo »VETERAN« Nova Gorica, Društvo veteranov SEVER Severne Primorske, Občina Miren-Kostanjevica in Krajevna skupnost Opatje selo, spomnili dogodka na ta dan pred 31 leti, ko je potekal spopad za zavzetje mejne stražnice.

 

V spopadu  z vojaki JLA so sodelovali tako  pripadniki Teritorialne obrambe, kot tudi milice, kot pogajalci pa so bili vključeni tudi občani. Navzoče je pozdravil  Zlatko Martin Marušič, takrat predsednik KS Opatje Selo, ki je aktivno sodeloval v  dogodku pred 31 leti. Slavnostni govornik je bil Župan občine Miren Kostanjevica Mauricij Humar.

Kulturni program so oblikovali  Ženski pevski zbor  in dramska skupina  prosvetnega društva Opatje selo.

Po slovesnosti smo udeleženci obujali spomina na  takratno dogajanje.

Foto: N. Vidmar